Artimiems bendruomenės susitikimas

“Gedulas po savižudybės: surasti viltį ir gijimą” –  nemokamas seminaras

 

Seminaro lektorius – John R. Jordan, Ph.D (JAV), ilgametę praktiką turintis psichologas, dirbantis su nusižudžiusių artimaisiais ir kitas traumines netektis patyrusiais klientais. Mokslinių straipsnių ir knygų apie gedulą autorius, JAV prevencinių programų konsultantas.

Aprašymas:

Artimo žmogaus savižudybė gali turėti gilų ir kartais žlugdantį poveikį paliktai šeimai ir draugams, kuriuos vadiname nusižudžiusiųjų artimaisiais. Netektis po savižudybės gali sukelti skirtingo lygmens aplinkos suvokimo sutrikimus, kaltę, pyktį, apgailestavimą ir traumas. Gedintieji taip pat gali kovoti su socialine savižudybės stigma. Nusižudžiusiųjų artimieji gali būti didesnėje komplikuoto gedėjimo rizikoje bei patys būti linkę į savižudybę. Visa tai rodo, kad artimojo savižudybė tampa gyvenimą keičiančiu įvykiu. Labai svarbi yra parama, kurią gali suteikti šeima ir bendruomenė. 

Šiame seminare bus remiamasi ilgalaike lektoriaus, kaip gedulo konsultanto, dirbusio su nusižudžiusiųjų artimaisiais, patirtimi, siekiant atskleisti nepaprastus sveikimo būdus gedint artimojo. Pristatymas apims keletą temų, įskaitant veiksnius prisidedančius prie savižudybės, tokios netekties poveikį atskiriems individams ir šeimai kaip asmenų grupei, keletą gedėjimo mitų, dalykus, kuriuos gedintieji gali daryti, kad padėtų sau ir kada reikalingi profesionali pagalba.

Seminaras skirtas žmonėms, kurie gedi artimojo dėl savižudybės, tačiau taip pat gali būti prasmingas ir asmenims, kurie nori padėti gedintiesiems po artimojo savižudybės. Seminare lektorius pristatys pranešimą, keletą praktinių pavyzdžių ir bendraus su auditorija. 

Po seminaro dalyviai gebės:

  1. Atpažinti mažiausiai penkias bendras temas susijusias su netektim dėl savižudybės. 
  2. Atpažinti dažniausius mitus apie gedėjimo procesą
  3. Apibūdinti savipagalbos principus gedint po artimojo savižudybės 
  4. Atpažinti, kada reikalinga profesionali pagalba gedint.

Praktinė informacija:

  • Lapkričio 17 d. (sekmadienį) 11val.
  • Planuojama trukmė 3-4 val (su pertrauka);
  • Seminaras bus verčiamas iš anglų į lietuvių kalbą;
  • Registracija el.p. vilnius@artimiems.lt, laiško pavadinime nurodykite “Į seminarą“;
  • Vieta artėjant renginiui bus patikslinta užsiregistravusiems dalyviams.

Dalyvavimas NEMOKAMAS.