1.4. Kodėl artimasis pasirinko būtent tokį nusižudymo būdą?

Kodėl Jūsų artimasis pasirinko vieną ar kitą būdą pasitraukti iš gyvenimo, dabar galime tik spėlioti… Tačiau svarbu, kokie jausmai Jums kyla, galvojant apie šį faktą. Galbūt ieškote priežasčių, nulėmusių jo/jos pasirinkimą nusižudyti, galbūt kyla baimė, nerimas, persekioja matytas vaizdas ir kita. Bet kuriuo atveju, verta būtų pasikalbėti apie šias mintis ir jausmus su artimaisiais arba kitais žmonėmis, kurie galėtų Jums padėti.

Psichologo komentaras: Tai žino tik pats nusižudęs žmogus. Yra žinoma, kad detalus savižudybės būdo aprašymas, gali paskatinti kitus žmones pasirinkti būtent šį būdą.

***

„Brolis nusižudė viešoje vietoje. Kadangi jis sirgo, tai manau, kad tiek vieta, tiek pats būdas buvo pasirinktas pagal tuometinę jo būseną.“ (Simona)

„Galvodama apie būdą, kaip mano draugas nusižudė, tam tikrus daiktus, detales, galvoju, kad tai šiek tiek buvo susiję su jo filosofija, kurios aš rimtai nepriėmiau. Nenoriu pasakoti konkrečiai, tačiau manau, kad kažkokią savotišką prasmę jis tame matė, gal net kiek atsietai nuo tikrovės.“ (Monika)

„Mama pasirinko išeiti iš gyvenimo savo dukterų akyse. Tai buvo didelė trauma, ir mintys, kilusios tuo metu, buvo labai prieštaringos. Pirmoji mintis, kilusi iškart po įvykio – kad tik tokiu būdu ji galvojo sulauksianti mūsų dėmesio, kad ji jautėsi tokia vieniša. Paskui kilo pyktis, kaip ji galėjo taip pasielgti mums matant, žinodama, kad su tuo vaizdu prieš akis mus paliks visą likusį gyvenimą. Vėliau daug apie tai kalbėjom su sese, kodėl mama taip pasielgė, kad taip jau darė ne ji, o jos liga. Šiuo metu kyla mintys, jog galbūt ji rinkosi mirti prie savo dukterų, brangiausių jai žmonių, negalvodama apie tai, kokį sielvartą joms teks išgyventi.“ (Asta)

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *