2.2. Ar gerti raminamuosius vaistus?

Psichologo komentaras:  Vaistais yra gydomos ligos, o netektis nėra liga – natūralus liūdesys ir skausmas netekus artimo žmogaus. Vaistai gali būti reikalingi tuo atveju, jei negalite užmigti arba jausmai jus taip užtvindo, kad visiškai nebegalite dirbti ar užsiimti kita veikla. Būtina, kad konkretų vaistą ir jo dozę paskirtų gydytojas. Netinkamai parinkti vaistai, per didelės jų dozės arba per ilgas jų vartojimas gali užtęsti natūralų gedėjimo procesą.

***

„Žolelių arbatas ir valerijoną gėriau nuo to laiko, kai tik sužinojau apie savižudybę ir laidotuvių metu, nes tiesiog protu ir kūnu buvo sunku suvokti kas vyksta. Fiziškai buvo apėmęs panikos/isterijos priepolis, kur negali nei normaliai kvėpuot, nei miegot, nieko. Vėliau antidepresantų ar kitų vaistų gėdėjimui malšinti nevartojau, nes reikėjo išgyventi tai, ką jaučiau, priimti tiesą, kad ir kokia skaudi ji bebūtų.“ (Simona)

“Aš porą dienų po sukrėtimo gėriau raminančius vaistus, kadangi kūnas buvo labai įsitempęs, “šokinėjau” prieš užmiegant ir naktį. Vėliau jokių vaistų negėriau.“ (Monika)

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *