2.4. Kaip ir kam pranešti apie laidotuves?

Kaip ir kam pranešti apie laidotuves priklauso nuo Jūsų. Kad ir ką pasirinktumėte – kremuoti ar laidoti artimąjį kapinėse, svarbu įsiklausyti į savo bei artimųjų jausmus. Jei kyla noras pakviesti visus artimuosius, draugus ir kolegas atsiveikinti, tą ir padarykite. Tačiau jei su nusižudžiusiu artimuoju norite atsisveikinti tik šeimoje, o kitus žmones pakviesti tik į laidotuves, tai irgi suprantama. Nėra taisyklių, kaip viskas turėtų būti. Apie laidotuvių detales šeimos nariai, draugai, kolegos dažniausiai sužino telefonu, sms žinute, kur pateikiama tiksli informacija su laikais ir adresais. Jei norite, galite paminėti ir kitą informaciją, pvz. kokios spalvos/rūšies gėles nešti.

Psichologo komentaras: Svarbu neužversti visko tik ant savo piečių, o pasidalinti atsakomybę su kitais šeimos nariais ir paprašyti pagalbos artimiausių draugų, pažįstamų, bendradarbių, kad galėtų paskleisti žinią apie laidotuves. Laidotuvės turi svarbią prasmę gedėjimui  – jos padeda priimti mirties realybę ir atsisveikinti su mirusiuoju. Tai gali būti svarbu visems mirusįjį pažinojusiems. Tačiau, pirmiausiai reikia atsižvelgti į artimiausių žmonių norus bei poreikius.

***

„Blogos žinios skinda greitai. Labai greitai. Paskambinau keliems artimiausiems brolio, savo draugams, o apie pačias laidotuvių detales parašiau SMS ir jie pasidalino su kitais. Tuo metu pati dar negalėjau patikėti kas vyksta, tad visai nesinorėjo visiem “aiškintis”. Giminaičiams pranešė tėvai.“ (Simona)

„Savo draugams išsiuntinėjau žinutes, paskambinau draugo artimiausiam bičiuliui.“ (Monika)

2 thoughts on “2.4. Kaip ir kam pranešti apie laidotuves?

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *