2.5. Ką daryti su nusižudžiusio artimojo daiktais?

Nusižudžiusiųjų artimieji įvairiai sprendžia šį klausimą. Vienus daiktus galbūt verta pasilikti kaip atminimą, kiti galbūt slegia ir norėsite jų atsisakyti. Galite pagalvoti apie galimybę atiduoti juos labdarai ar kitaip įprasminti. Taisyklės šiuo atveju nėra.

***

„Sunku buvo tvarkyti daiktus, nes viskas priminė brolį, o reikėjo kažkaip atrasti balansą –  juk visko nesusiveši namo ir nepasidarysi muziejaus. Nuotraukas, jo grafinius darbus, kompiuterį pasilikome. Drabužius ir pan. daiktus norėjosi išmesti, nors kai rūšiavome, atrodė, kad viską apsirengčiau ir niekad nenusirengčiau. Pasilikau tik pora diržų, kuriuos nešioju. Mano brolis turėjo didelę muzikinių plokštelių kolekciją – buvo kilus mintis gal draugam padovanoti ar į plokštelių parduotuvę nunešti ir padaryti kokį stendą, bet galiausiai irgi pasilikom sau. Dabar ir tėvai, ir aš turime patefonus, tad gera būna brolio muziką klausyti..“ (Simona)

„Man labai norėjosi pasilikti tam tikrus daiktus, ypač kuriuos buvom kartu iš kažkur parsivežę, ar kuriuos dovanojau, ir pan. Nors jie labai priminė mylimą žmogų, bet norėjosi juos turėti. Panašiai ir nuotraukos – vėl ir vėl jas peržiūrinėjau, lyg bandydama jį priartinti, taip pat turėjau keletą draugo sukurtų darbų eskizų, ir net buvo mintis suorganizuoti jo darbų parodėlę, tačiau taip ir nepadariau to, nes dauguma tų darbų buvo jo namuose, kur, dėl tam tikrų aplinkybių, nesijaučiau turinti teisę kažką daryti.“ (Monika)

One thought on “2.5. Ką daryti su nusižudžiusio artimojo daiktais?

  1. Pirmiausia norejosi nieko neliesti, viska palikti. Kai lavonineje atidave laikrodi vienas is skaudziausiu momentu pries laidotuves buvo. Po to emiau viska kaupti, nenorejau niekam duoti prisiliesti prie jo (Tecio) daiktu. nes emiau nesioti jo marskinius, juos apsivilkusi paverkdavau, atrodo dar jutau jo kvapa ir apkabinima. Iki siol turiu stalciuje atvirukus kuriuos jis saugojo nuo musu ir daiktus kuriuos brangino. Noriu kad kuo ilgiau jie turetu savyje jo siela.

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *