3.3. Kaip kovoti su vaizdais iš įvykio vietos?

Psichologo komentaras: Jeigu vaizdai iš įvykio vietos neapleidžia jūsų kelis mėnesius, jeigu sapnuojate juos košmaruose arba prisiminimai vis įsiveržia į sąmonę dienos metu, tai gali būti ženklas, kad išgyvenate potrauminio streso sutrikimą. Tokiu atveju būtina traumų terapijoje besispecializuojančio psichologo pagalba. Dėl tokios pagalbos galite kreiptis į mūsų grupės psichologus arba čia.

***

„Vaizdus iš įvykio vietos mačiau tik vieną kartą nuotraukose policijoje. Daugelis stengiasi vengti prisiminti tokius vaizdus, o man kaip tik norėtųsi dar ir dar pažiūrėti. Sunku suprasti, kad iš tikro taip nutiko, tad tos nuotraukos tarsi akistata su faktu. Kurį laiką būdavo nejauku miegoti, nes atsigulusi tam tikra pozicija, jausdavausi kaip brolis po savižudybės toje vietoje.“ (Simona)

„Vaizdai iš to vakaro, kai radau R., vargino kurį laiką, sukosi galvoje tarsi sulėtintas filmas. Pradžioje buvo labai baisu tai vėl ir vėl prisiminti, kadangi sukeldavo begales jausmų, tačiau laikui bėgant retėjo. Labai gerai, kad turėjau progų vėl ir vėl apie tai kažkam papasakoti.“ (Monika)

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *