Kaip atsirado asociacija

Asociacija “Artimiems”  įkurta nusižudžiusių artimųjų iniciatyva, tačiau prie jos jungiasi ir kiti, šiai temai neabejingi asmenys.  Po artimo savižudybės, dažnai kyla įvairių jausmų ir klausimų apie kuriuos sunku ar gėda kalbėtis, nedrąsu ieškoti pagalbos.  Savitarpio pagalbos grupėje susitikusios Jurgita, Jovita ir Simona ėmėsi savanoriškos veiklos norėdamos padėti kitiems išgyventi tokią netektį ir mažinti visuomenės stigmą.

Kaip kilo mintis įkurti asociaciją?

Simona: Pačios lankėm savitarpio pagalbos grupę Vilniuje, kur ir susipažinome. Tuo metu  grupių kituose miestuose nebuvo, todėl iš pradžių sukūrėme internetinį puslapį, kuriame būtų galima rasti naudingos informacijos, kai apskritai nežinai, kur kreiptis įvykus tokiai nelaimei.

Jurga: Asociacijos poreikis atsirado savaime, nes pamatėme, kad emocinės pagalbos nusižudžiusių artimiesiems kituose miestuose tiesiog nėra, o ji mums pasirodė tokia naudinga ir prasminga.  Norėdamos tai pakeisti, 2015 metų rugsėjo 8 dieną ir įkūrėme asociaciją “Artimiems” .

Koks asociacijos tikslas?

Jovita (asociacijos prezidentė): Pagrindinis asociacijos tikslas – padėti žmonėms išgyventi artimo savižudybę. Pagalba gali būti įvairi, bet visų pirma siekiame, kad savitarpio pagalbos grupės plėstųsi ir kurtųsi kituose miestuose. Siekiame suburti nusižudžiusių artimuosius, kurie dalindamiesi savo patirtimi ir jausmais padėtų išgyventi skaudžią netektį ne tik patys sau, bet ir kitiems. Norime vienyti tą patyrusius asmenis, atstovauti jų interesams, šviesti visuomenę ir mažinti stigmą, susijusią su netektimi dėl artimo savižudybės.

Kodėl verta tapti asociacijos nariu?

Jurga: Nes čia buriasi nusižudžiusių artimieji ir kuriasi bendruomenė, kur net nepažįstamas žmogus gerai supranta kito skausmą ir tampa artimu. Kviečiame prisijungti.

 

 

 

 

 

5 thoughts on “Kaip atsirado asociacija

  1. Malonu, ir sveikintina, kad pavyko įkurti šią organizaciją. Tikiuosi pagalbos padedant šeimai išgyventi artimo savižudybę. Šaunuolė Jovita. Linkiu sėkmės!!

    1. Užjaučiame, Rasa, ir tuo pačiu suprantame Jūsų skausmą. Po artimo savižudybės, kyla įvairių jausmų, į kuriuos nežinome kaip reaguoti.. todėl kviečiame paskaityti mūsų skiltį, kur galite rasti tikras istorijas ir dažniausiai užduodamus klausimus (https://artimiems.lt/tikros-itorijos/). Gal čia atpažinsite panašius išgyvenimus ir atrasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Taip pat kviečiame prisijungti prie paramos grupės Vilniuje, kur susirinkę dalinamės savo jausmais ir taip padedame vieni kitiems. Stiprybės Jums.

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *