Savitarpio pagalbos grupė ONLINE/ Baisogaloje

Nuo rugsėjo mėn. Baisogaloje buriasi nauja savitapio pagalbos grupė – kviečiame prisijungti. Susitikimai vyksta nuotoliniu būdu, tad prie šios grupės kviečiame prisijungti visus norinčius, nepaisant iš kokio miesto ar šalies.

Savižudybė – ypatingai skaudus ir giliai paliečiantis reiškinys. Kaskart pasauliui netekus dar vienos gyvybės skausme lieka artimieji, draugai, bendradarbiai. Po artimojo savižudybės kyla daug klausimų: kodėl taip įvyko?, kas į tai pastūmėjo?, kaip galėjau padėti? ir kt. Negana to, išgyvenami sunkiai pakeliami jausmai: kaltė, baimė, nerimas, įtampa ir kt. Atrodo, kad nebelieka vilties, viskas atrodo svetima. Deja, tikrųjų atsakymų į klausimus niekad nebeišgirsime, o lydinčius jausmus reikės išgyventi ir rasti viduje jėgų atsitiesti ir gyventi toliau. Žinoma, gyvenimas nebebus toks, koks buvo, kai šalia egzistavo artimas žmogus, tačiau susitaikius su skaudžia patirtimi, galima toliau jį tęsti ir net atrasti kažką naujo, pradėti vertinti, kas atrodė nereikšminga. Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad savižudybės tema kalbėti nereikia, kad nusižudžiusiojo artimieji turi patys vieni kęsti vidinį skausmą, o neretai ir jausti gėdą ar kaltę dėl to, kas įvyko.

Kur kas lengviau skausmą išgyventi tarp tų, kurie yra patyrę panašius jausmus ir ieško atsakymų į panašius, deja, neatsakytus klausimus. Niekas geriau negali suprasti to, kuris patyrė skaudų, dažnai netikėtą atsisveikinimą su savo artimuoju, nei tą patį patyręs žmogus. Buvimas grupėje su tais, kurie ieško atsakymų ir išgyvena skaudžius jausmus, suteikia galimybę pajusti supratingumą ir paramą. Grupės narių dėka tampi kur kas stipresnis, atsparesnis visuomenės stigmatizacijai, o, svarbiausia, pasidalini skausmu, kurį supranta kiti ir jį priima. Pasidalinus skausmu – jo lieka mažiau, vadinasi, galima pamažu toliau tęsti gyvenimą, atrasti naujų potyrių.

Jei esate Tas, kuris patyrė artimojo savižudybę, šį grupė kaip tik Jums. Jūs ne tik pasidalinsite savo išgyvenimais, bet ir tapsite Tuo, kuris padeda kitiems skausme. Kai esame reikalingi, tuomet jaučiamės kur kas stipresni. Tikiu, kad susitikus ir pasidalinus mintimis, jausmais padėsime ar net išgelbėsime ne vieną žmogų. Kviečiu prisijungti prie grupės ar susitikti individualiam pokalbiui. Jei kalbėsi Tu – kalbės ir kiti.


  • Susitikimai vyksta antrą mėnesio ketvirtadienį nuo 18:00 iki 20:00 val.  (susitikimų datos bei laikas gali būti derinamos pagal grupės dalyvių poreikius, bendru sutarimu)
  • Dalyvavimas nemokamas
  • Vieta: Baisogalos kultūros centras (Maironio g. 46, Baisogala, LT-82323, Radviliškio r.) ir/ ar ONLINE
  • Išsamesnė informacija ir registracija: el. paštu: baisogala@artimiems.lt arba tel. +37061636195

Užsiėmimus ir individualias konsultacijas veda psichologė. Esu baigusi VDU sveikatos psichologijos magistro studijas, medicinos psichologė Agnė Burkauskaitė. Domiuosi suicidinio elgesio, krizių, streso temomis. Savo darbe vadovaujuosi eklektine kryptimi, nors labai domiuosi psichoanalitine psichoterapija. Dirbu ugdymo įstaigoje, psichikos sveikatos centre, smurtą patyrusiais ir/ar smurtaujančiais asmenimis, todėl mano klientai –  nuo vaikų iki suaugusių asmenų. Esu baigusi SafeTalk ir ASIST mokymus, dalyvavusi savižudybių intervencijos mokymuose, seminaruose. Organizuota respublikinė konferencija savižudybių prevencijos tema, skaityti pranešimai ir atlikti tyrimai, susiję su suicidiniu elgesiu, kriziniais išgyvenimais. 

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *