Savitarpio pagalbos grupė Kaune

Savitarpio pagalbos grupė su psichologe Aušra Nore:

– kas antrą penktadienį nuo 18val. (artimiausia data čia)
– registracija el.paštu kaunas@artimiems.lt arba tel. 8 600 73248
– dalyvavimas nemokamas.

Kviečiame prisijungti ir pasidalinti su kauniečiais, kuriems gali būti aktualu.

Savitarpio pagalbos grupė su psichologu Kaune

Aušra Norė

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

 


Savitarpio pagalbos grupė:

Netektis mums sukelia gausybę įvairiausių jausmų, bet šiuolaikinio gyvenimo tempas verčia mus greitai judėti į priekį, dabartinėje visuomenėje nebeliko vietos liūdesiui, mirties temai, nebeliko vietos jausti, išjausti, skubame savo artimui ištarti “viskas bus gerai, nustok liūdėti ir eik į priekį”. Vis dažniau “užmarinuojame” savo jausmus vaistais, alkoholiu, intensyvia veikla. Čia kaip susilaužius koją, kas bus jei neskirsime dėmesio iš esmės gydyti lūžius? Dar daugiau jausmų išgyvena žmonės, kurie neteko artimųjų, kurie pasirinko savižudybę. Didžioji dalis paliktųjų neieško pagalbos. Bet ar dėl to, kad jiems jos nereikia?

Dažniausiai šie žmonės neieško pagalbos dėl išgyvenamo gėdos jausmo, nes mūsų visuomenėje gaji nuomonė, kad būti nusižudžiusiojo artimuoju yra gėda. Savižudybės faktus dažnai bandoma nuslėpti dėl nerašyto socialinio tabu, neleidžiančio kalbėti apie savižudybes. Kiti nesikreipia pagalbos, nes nežino kur tai gali padaryti. Geriausia pagalba tokiam žmogui – nuoširdus buvimas kartu, klausymasis, stengimasis suprasti jo išgyvenimus, ir neskubinimas kuo greičiau pabaigti gedėti. Gedintieji nuolatos baiminasi, kad jų būsena niekada nesibaigs, kad tai nenormalu, todėl geriausia yra juos nuraminti, sumažinti jų baimę, palaikyti, klausytis, leisti jiems atsiverti ir prisiminti, jog kiekvienas žmogus gedi savaip, gedulas trunka neapibrėžtą laiką ir komplikuojasi dėl vidinių, dvasinių, psichologinių, socialinių veiksnių, ir vaistai to išspręsti negali.  Tai išskirtinai psichoterapinis darbas, nėra vaistų nuo gedulo.
Jei tu esi vienas iš tų, kurių artimasis pasirinko savižudybę ir ieškai pagalbos sau, ši žinutė kaip tik tau. Renkama savitarpio pagalbos grupė nusižudžiusiųjų artimiesiems, galimos ir individualios konsultacijos. Pirmiausia kviečiu individualiam pokalbiui, kurio tikslas aptarti jūsų lūkesčius ir kiek grupė galės padėti jums, pokalbio metu rasime jums tinkamiausia pagalbos formą. Esu pasiruošusi empatiškai, atjaučiančiai, palaikančiai padėti išgyventi patiriamą sielvartą.

Išsamesnė informacija bei registracija: kaunas@artimiems.lt

 

10 thoughts on “Savitarpio pagalbos grupė Kaune

  1. Dale, butinai ateikite rytoj 04.21 d. 19 30 i grupe. Grupe ir yra tam, kad ismoktumete gyventi isejus vyrui. Pasijusite ne viena ir atrasite jegu toliau gyventi.

 1. Koks jusu adresas? Kada bus grupe geguzes menesi?Dabar esu inikusi i darba kad uzsimirsti.Noreciau ateiti lyg ir apsisprendziau

  1. Dale,
   gerai, kad nusprendėte ateiti. Susisieksime su Jumis asmeniškai ir papasakosime viską detaliau. Iki greito.

 2. Esu labai dėkinga, kad yra ši grupė. Tai saugi ir jauki vieta pasikalbėti apie savo išgyvenimus…. Kas nedrysta ir svarsto, labai kviečiu prisijungti.

  1. Miela, Aiste, visų pirma užjaučiame dėl netekties. Ačiū, kad kreipėtės ir ieškote pagalbos sau – nuoširdžiausiai kviečiame Jus atvykti į savitarpio pagalbos grupės susitikimą, kur saugioje aplinkoje galėsite gyvai pasidalinti savo sunkiais išgyvenimais, rasti palaikymą. Artimiausias susitikimas Kaune vyks sausio 12d. 19.30val. Susisiekite su grupes koordinatore Aidana: aidana.lygnugaryte@gmail.com, 8-60395524, papasakos detales smulkiau.

 3. …skausmas didėja…vargina…atima jėgas…praėjo pusė metų…pavargau…
  Ar susitikimai ir ateityje vyks tuo pačiu laiku? …kiek vėlokas laikas…iš suvalkijos reiktų atvykti…

  1. Miela, Asta, užjaučiame ir suprantame ką Jums tenka išgyventi, visi tie skausmingi išgyvenimai labai gerai pažįstami. Kiekvienas tokią netektį išgyvena savaip, vieniems reikia mažiau, kitiems daugiau laiko išmokti gyventi su savo nauja istorija. Dėl grupės laiko kviečiu sukontaktuoti tiesiogiai su grupės koordinatore Aidana ir pabandyti atrasti kompromisą dėl dalyvavimo grupėje. Jos el.paštas: kaunas@artimiems.lt.

 4. pries 12 m netekau sunaus,bet kuo toliau tuo sunkiau gyvent,,,pries metus palaidojau vyra,…labai sunku gyvent,ne gyvenu,bet egzistuoju,ir kiekviena diena sunkiau,,,,

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *