Parama

Viena savižudybė mažiausiai sukrečia apie 10 žmonių gyvenimus (10 000 žmonių per metus Lietuvoje). Bendravimas su tokią pat patirtį turinčiais žmonėmis padeda nusižudžiusiųjų artimiesiems atsakyti į sunkius klausimus ir nesijausti vieniems su savo patirtimi.

2015 m. asociacija „Artimiems“  įkurta nusižudžiusiųjų artimųjų iniciatyva.

Skirdami iki 1,2% sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, be jokių papildomų išlaidų, galite paremti mūsų savanorišką veiklą ir prisidėti prie gyvybės kultūros kūrimo Lietuvoje.

Untitled

 Rekvizitai:
Pavadinimas: Asociacija “Artimiems”
Įmonės kodas: 304092262
Atsiskaitomoji sąskaita:  LT857300010144423184 
Bankas: Swedbank, AB

1,2%, 0.9%, 0,6% ar kito pasirinkto dydžio paramą iki 2021 m. gegužės 1d. galite skirti:

 • internetu užpildę FR0512 V2 formą e-deklaravimo sistemoje EDS;
 • ranka užpildę popierinę FR05122 V2 formą namuose ir išsiuntę ją paštu iki 2021 m. gegužės 1d. adresu: Deklaracijų tvarkymo skyrius, Druskininkų AVMI, Neravų g. 8, Druskininkai, LT-66257 (kaip užpildyti popierinę formą);
 • taip pat bet kuriuo metu galite prisidėti norimo dydžio asmenine auka atliekant pavedimą  ir paskirtyje nurodant “Parama”.

Jūsų parama bus panaudota:

 • savižudybių prevencijai;
 • organizuojant savitarpio pagalbos grupes, kur artimieji skatinami dalintis savo išgyvenimais ir neužsidaryti vienumoje (šiuo metu veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Baisogaloje, Plungėje);
 • teikiant emocinę pagalbą nuotoliniu būdu;
 • rengiant mokymus grupių kuratoriams;
 • viešinant naudingą informaciją apie pagalbą artimiesiems.

17354779_10202632184481182_639174999_n

2017 m.”Knygoje be pavadinimo” asociacijos nariai pasidalino savo sukrečiančiais pasakojimais ir jautriomis patirtimis, jų artimiesiems iš gyvenimo pasitraukus savo valia.

“Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta“, – sako šioje knygoje prabylantys žmonės.

 

“Knyga be pavadinimo” LOGIN apdovanojimuose’17  laimėjo kaip metų socialinės atsakomybės projektas.

 

 

 

 

7 thoughts on “Parama

 1. Jusu asociacijos atsiradimas yra nuostabus dalykas Lietuvoje ir labai reikalingas gedintiems. Sia vasara netekau mylimo pusbrolio. Noreciau prisideti prie asociacijos veiklos.
  Pagarbiai
  Dina

  1. Miela Dina,
   užjaučiame dėl pusbrolio netekties ir dėkojame už palaikymą. Mums visada malonu sulaukti žmonių, kurie nori prisidėti prie asociacijos veiklos. Susisieksime su Jumis asmeniškai.

   Nuoširdžiai,
   Simona

 2. Esame be galo reikalingi vieni kitiems. Prieš savaitę nusižudė mano tėtis. Labai noriu prisijungti, išsikalbėti, išgirsti.

  1. Užjaučiame, Jurgita. Ir tuo pačiu labai pritariame – tikrai esame reikalingi. Kol kas kviečiame paskaityti tikrų istorijų/dažniausiai užduodamų klausimų skiltį (https://artimiems.lt/tikros-itorijos/), gal čia atpažinsite išgyvenimus kuriuos jaučiate ar rasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Komentaruose galite pasidalinti kas Jus neramina, kuo gyvenate, o greitu metu susisieksime su Jumis, gal norėsite prisijungti prie Paramos grupės ir apie viską pasikalbėti gyvai. Stiprybės Jums ir Jūsų šeimai.

   1. Aciu, Simona, skaiciau viska keleta kartu, visi isgyvenimai – lyg is musu gyvenimo. Laikas greitai bega, klausimu lieka milijonai, ramyne rasti sunku. Galvojau net apie galimybe kreiptis i bioenergetikus. Skaitau, skaitau skaitau. Randu nemazai tiek praktiniu, tiek filosofiniu dalyku. Erzina nuolat aplink girdimas atsakymas, kad i galva neilisi. Viska galima apibudinti, del to vis dar delioju delione. Parasysiu dar veliau, nes viena minute nori viska israsyti, kita pavargsti nuo visko. Tikrai aciu, nes esat nerealus, drasus, pasiaukojantys. Visiska priesingybe sustabarejusiai ciniskai medicinos sistemai. As irgi jauciu pareiga ir noriu prisideti, nezinau kol kas, kokia forma.

 3. Esu nauja Jūsų įkurtos asociacijos narė. Lapkričio 12 išėjo mano brangus sūnelis…jam buvo katik suėję 18 metų. Įvyko kažkas nesuvokiamo. Džiaugiuosi, kad senų laikų bendramokslė pasakė apie šią erdvę.. Erdvę kurioje mes, pasimetę,, sudužusiomis širdimis mokysimės gyvent, gyvent kitaip. Ačiū.

Palikite komentarą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Reikalingi laukeliai pažymėti *